1

Wątek: CRIPPLED BLACK PHOENIX - 25.03 - SFINKS - SOPOT

Agencja koncertowa PW Events ma wielką przyjemność zaprosić na koncert jednej z ciekawszych brytyjskich formacji - zespołu Crippled Black Phoenix. Listopadowe występy grupy spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Tym razem Crippled Black Phoenix podczas swojej europejskiej trasy "WE SHALL SEE VICTORY TOUR" zaprezentuje materiał z nadchodzącego wydawnictwa "(Mankind) The Crafty Ape". Nowy album, który swoją premierę będzie miał 30 stycznia usłyszeć będziemy mogli na żywo 25 marca w sopockim klubie Sfinks oraz dzień później w warszawskim klubie Progresja.

CRIPPLED BLACK PHOENIX
25.03  godz. 20:00  Sfinks / Sopot
bilety: 39/49pln
dostępne: ticketpro.pl, pwevents.pl, klub Sfinks, Sklep muzyczny PULS - Gdynia, Waszyngtona 21 (Centrum Gemini), Punkt Lotto - Gdańsk (C.H Manhattan)

https://www.facebook.com/events/346295918720233/
http://www.lastfm.pl/event/3149896+Crip … March+2012

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku w wyniku współpracy muzyków znanych z Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Zespół grał w różnych zestawieniach na żywo, a przez skład przewinął się również Geoff Barrow z Portishead.
Ich twórczość wpychana była do wielu już szufladek -od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich zespół jednak nie utrzymywał się na dłużej. Niezwykłą zaś atmosferę muzyki określanej przez sam zespół jako "ballady końca świata" tworzą m.in. dzięki wykorzystywaniu różnych ciekawych instrumentów folkowych np. banjo, czy klasycznych jak wiolonczela.
Jak do tej pory zespół nagrał cztery płyty. Ostatnia w ich dorobku to "I, Vigilante". Nadchodzący album zatytułowany będzie "(Mankind) The Crafty Ape" i światło dzienne ujrzy 30 stycznia 2012r.